wortal Ewy Lality J. Kałuskiej    
« strona główna
Kalendarium warsztatów   Ezo ogłoszenia Mnisi i ja
bioterapia, radiestezja, reiki
ustawienia rodzinne wg. B. Hellingera
książki polecane
Ezo ogłoszenia - darmowa gazetka reklamowa MAMAeBABY - Przede wszystkim dla Kobiet
Tradycyjna Medycyna Chińska Uśmiech słońca Merhlin Medytacja dla Polski
codziennie o godz. 2200

aktualności
archiwum
ciekawe linki
CUDowne randki
czat
czat-archiwum
e-kartki
forum
komentarze
książki online
księga gości
spis artykułów
sylwetki
użytkownicy
wyszukiwarka

sklepy i restauracje
  wegetariańskieranking
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach na tej stronie, wpisz swój adres e-mail:
Aktualizacja: 2016-08-10
© 2002 - 2017 CUDownyportal.pl

wykonanie witryny:

9gods.com

administracja:
enedue.com
  poleć znajomemu · komentarze [0]
grupa: Zdrowie · wersja do druku
2011-08-19 Michna Gosia
Skuteczne i bezbolesne oczyszczanie wątroby

Od lat cierpiałam na niestrawność i ataki ze strony woreczka żółciowego: „wycieczki” do szpitala, kroplówki i wizja operacji. Po ciąży dołożyły się do tego częstsze ataki, kolejne alergie i nietolerancje. Będąc w sytuacji, w której nie mogłam sobie pozwolić na operację, zaczęłam szukać alternatywnych rozwiązań. Kiedy kolejne diety i wyrzeczenia zaczęły mnie wykańczać, a ataki nadal się pojawiały, trafiłam na technikę oczyszczania wątroby, którą stosują adepci szkół jogi. Po zaledwie dwóch cyklach oczyszczania cofnęła się moja nietolerancja nabiału. Zniknęły całkowicie ataki kamieni żółciowych. Już po pierwszym cyklu miałam więcej energii, umysł stał sie klarowny. Po 3-4 cera „sama się oczyściła”, całkowicie (!!) cofnęły się pierwsze objawy cukrzycy (wcześniej robiłam się błyskawicznie senna i otępiała nawet po minimalnej ilości cukru). Pragnę podzielić się tą wiedzą, być może poprawi ona jakość również Twojego życia.

Sygnały wskazujące na dysfunkcje wątroby:


– trudność w koncentracji
– ospałość
– nawracające przeziębienia i grypa
– wzdęcia
– choroba Crohna
– wrzodziejące zapalenie jelita grubego
– syndrom wrażliwych jelit (IBS)
– ból ze strony żołądka i wątroby
– irytacja, agresja, zmęczenie
– anemia
– objawy niedoboru (np. witamin)


Tego będziesz potrzebować:

* min. 6 litrów soku jabłkowego, dobrej jakości
*4 łyżek stołowych Soli Epsom (siarczan magnezu =sól gorzka) rozpuszczone w 3 szklankach wody
*1/2 szklanki oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia
* 1/2-2/3 szklanki świeżo wyciśniętego soku z grejpfruta, najlepiej różowego (alternatywa jest sok z cytryny lub pomarańczy -również świeżo wyciśnięty)
*litrowy słoik z zakrętką lub shaker
* słomkę
*cierpliwość i odrobina dobrej woli

Proces jest całkowicie bezbolesny, jeśli przestrzegany jest plan przygotowania i oczyszczania. Do oczyszczania wątroby przygotowujemy się minimum 6 dni. Codziennie piejmy co najmniej litr (może być więcej) soku jabłkowego - albo świeżo wyciśniętego, albo naturalnego, NIE z koncentratu. Kwas jabłkowy ma właściwości zmiękczające dla kamieni, które przez lata tworzyły się i gromadziły w wątrobie i woreczku żółciowym, co uczyni wydalenie ich łagodnym i bezbolesnym. W trakcie tych 6 dni unikaj potraw chłodzących (lodów, mrożonek, zimnych napojów). Szczególnie wskazane są zupy, wykluczenie produktów pszenicznych, mlecznych i pochodzenia zwierzęcego. W tym okresie unikaj również suplementów (mogą za bardzo obciążyć nerki i wątrobę), lekarstw-o ile nie są one niezbędne.
Jak we wszystkich oczyszczających technikach, najbardziej odpowiednim momentem jest okres
od pełni do nowiu.

Dnia siódmego:
Zjedz lekkie, ale pożywne śniadanie (np. płatki owsiane), unikaj wszystkiego, co może obciążyć wątrobę - tłuszczy, serów, białkowych produktów. Po godzinie 13.30 nie jedz nic, możesz pić czystą wodę.


CZYSZCZENIE:


Bardzo ważne jest przestrzeganie odstępów czasowych. Jeśli zaczniesz oczyszczanie np. o 18.10, kolejne etapy również opóźniaj o 10 minut)

godzina 18:

Wypij 3/4 szklanki mieszanki soli Epsom. Smak może wydawać się wyjątkowo gorzki, ale WAŻNE!! nawet jeśli potrzeba popicia czystą wodą wydawała się nie do odparcia, powstrzymaj się przez co najmniej 20 min. Sól gorzka ma właściwości rozciągające dla traktów w wątrobie i woreczku żółciowym, dzięki czemu wydalanie kamieni będzie bezbolesne.

godzina 20.00
Wypij kolejne 3/4 szklanki roztworu soli Epsom

Spodziewaj się luźnych stolców, ta sól ma właściwości przeczyszczające.

godzina 21.45
wymyj dokładnie grejpfruty, wyciśnij z nich sok i wlej do słoika. Jeśli czujesz, że potrzebujesz iść do toalety - zrób to teraz.

godzina 22.00
stojąc(!!) koło swojego łóżka wlej 1/2 szklanki oliwy do słoika z sokiem z grejpfruta, zakręć szczelnie i wstrząsaj energicznie, aż obie substancje się ze sobą połączą. Szybko odkręć słoik, wlej zawartość do kubka/szklanki i najlepiej na raz (!!) wypij mieszankę – ja piję przez rurkę, żeby ominąć kubki smakowe. Sok z grejpfruta zabija smak oliwy, który dla niektórych osób (np. dla mnie!) byłby nie do zniesienia. Jeśli mieszankę pijesz na dwa razy, zakręć słoik i wstrząśnij raz jeszcze, zanim wypijesz kolejną porcję.

NATYCHMIAST PO WYPICIU połóż się na łóżku z uniesioną lekko głową i nie ruszaj się (!!) przez 20 minut. Jeśli to możliwe, staraj się również w tym czasie nie mówić. Możesz czuć wzmożoną aktywność po prawej stronie brzucha lub nawet czuć przemieszczające się kamienie! Ponieważ piłaś/eś sok jabłkowy i sól gorzką twoje kamienie są miękkie, a trakty elastyczne, więc nie doświadczysz ŻADNEGO bólu związanego z przemieszczającymi się kamieniami. Teraz możesz odpocząć/poczytać/zasnąć. Najlepiej, jeśli nie będziesz już wstawać (chyba że to bezwzględnie konieczne) do 6 rano.

RANO:


godzina: 6

wypij 3/4 szklanki soli gorzkiej
odpoczywaj, medytuj, czytaj

godzina 8
wypij ostatnią szklankę soli gorzkiej

godzina 10
możesz wypić świeżo wyciśnięty sok z owoców, z jeść kawałek owocu i lekki posiłek. Najlepiej przez następne dwa dni jedz lekkie i wegetariańskie/wegańskie posiłki. Powinnaś/eś też czuć pierwsze symptomy poprawy pracy wątroby.

Od rana zaczniesz wydalać kamienie. Większość będzie koloru zielonego (tylko żółć może im nadać taki kolor) lub jasno -żółtego - te są najmłodsze. Zauważysz, że będą one utrzymywać się na powierzchni wody-to dzięki soku jabłkowemu stały się miękkie i lekkie. Niektóre z jasnych lub białych kamieni będą tonąc-to toksyny. Możesz też zauważyć wydalającą się „pianę” - zawiera ona miliony maleńkich ostro zakończonych kryształów cholesterolowych, które zazwyczaj zatykają kanaliki żółciowe - są one równie ważne do usunięcia jak i kamienie.
Kamienie okazują się być różnych kolorów i kształtów, a wychodzą nawet przez kilka dni po oczyszczaniu! Możesz się spodziewać dziesiątek, a nawet setek kamieni! Moje były raczej z tych mniejszych lub średnich, za to w ilości kilkaset za każdym razem!!

Oczyszczanie najlepiej przeprowadzać w czasie weekendu, kiedy mamy wolny wieczór i przedpołudnie następnego dnia - sól spowoduje wzmożone wydalanie, więc przebywanie w wygodnym dostępie do toalety jest bardzo wskazane.

Po kilku dniach może się okazać, że wróciło zmęczenie i niestrawność, czyli stan, sprzed oczyszczania. Oznacza to, że część kamieni, które z sukcesem opuściły wątrobę, utknęło po drodze gdzieś w jelitach. Dlatego też niezbędne jest przeprowadzenie płukania okrężnicy (colonic cleanse). Można to zrobić w profesjonalnych salonach lub w domu (np. zestawem, który podłącza się pod bieżącą wodę).

CYKLICZNOŚĆ:
Należy zachować odstęp minimum 3 tygodni pomiędzy każdym oczyszczaniem (dwa tygodnie przerwy + tydzień przygotowania sokiem jabłkowym).
Aby móc mówić o sukcesie, konieczne jest przeprowadzenie 6-8 cykli. W przypadku alergii 8-10.*Informacje wykorzystane w tym artykule pochodzą z wybranych fragmentów „The liver and gallbladder miracle cleanse” autorstwa Andreasa Moritza oraz własnych doświadczeń autorki.

zgłoś błąd · do góry