wortal Ewy Lality J. Kałuskiej    
« strona główna ezo
Kalendarium warsztatów   Ezo ogłoszenia Mnisi i ja
bioterapia, radiestezja, reiki
ustawienia rodzinne wg. B. Hellingera
książki polecane
Ezo ogłoszenia - darmowa gazetka reklamowa MAMAeBABY - Przede wszystkim dla Kobiet
Tradycyjna Medycyna Chińska Uśmiech słońca Merhlin Medytacja dla Polski
codziennie o godz. 2200

aktualności
archiwum
ciekawe linki
CUDowne randki
czat
czat-archiwum
e-kartki
forum
komentarze
książki online
księga gości
spis artykułów
sylwetki
użytkownicy
wyszukiwarka

sklepy i restauracje
  wegetariańskieranking
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach na tej stronie, wpisz swój adres e-mail:
Aktualizacja: 2016-08-10
© 2002 - 2017 CUDownyportal.pl

wykonanie witryny:

9gods.com

administracja:
enedue.com
  poleć znajomemu · komentarze [16]
grupa: Zdrowie · wersja do druku
2006-07-16 Kałuska Ewa Lalita J.
Detoksykacja organizmu - urządzenia nowej generacji

Powszechnie wiadomo, iż żyjemy w mocno skażonym środowisku. Oddychamy zanieczyszczonym powietrzem, spożywamy zmodyfikowaną chemicznie i genetycznie żywność, prowadzimy siedzący tryb życia. Niewłaściwie odżywiamy się, żyjemy coraz szybciej, bardziej nerwowo. To nieustająco wzrastające tempo życia powoduje duży stres. Wszystkie wyżej wymienione czynniki wpływają na stan naszego organizmu – w ich wyniku powoli się on pogarsza. Rezultatem może być nasze złe samopoczucie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Częściej możemy odczuwać zmęczenie, apatię, nasz organizm może tracić odporność - często są to objawy „podtrucia” organizmu.

Najprostszą i najbardziej logiczną metodą wydaje się być detoksykacja.

Co dzieje się w organizmie, kiedy jest zatruty?

Nasze ciało to nic innego jak zbiór komórek wytwarzających i przewodzących impulsy elektryczne. Składa się ono w 60-70% z wody. Różne składniki zawarte w ciele ludzkim powodują, że może ono przewodzić prąd elektryczny. Organizm ludzki produkuje wiele substancji chemicznych przetwarzanych na energię (między innymi na impulsy elektryczne). Dopóki jesteśmy zdrowi, w komórkach ciała przeważają ładunki ujemne.

Zdrowa komórka powinna mieć potencjał w przedziale od 70 do 90 miliwoltów. Właśnie na tym poziomie organizm przyswaja najwięcej składników odżywczych i optymalnie wydala szkodliwe produkty przemiany materii. Na skutek choroby, niewłaściwego odżywiania, życia w stresie, ujemny potencjał komórki spada, jest znacznie mniejszy. Kiedy ujemny potencjał komórki chorej, obciążonej zanieczyszczeniem lub wręcz uszkodzonej odbiega od normy i spada do 10-20 miliwoltów, prawidłowe procesy są zakłócone. Wówczas zarówno przyswajanie składników pokarmowych, jak i wydalanie toksyn jest zaburzone. Jednocześnie słabnie zdolność komórek do samooczyszczania.

Jest to wyraźny sygnał, że organizm domaga się odtrucia, oczyszczenia.

Jak oczyszczać, czyli detoksykować organizm?

Istnieje tu bardzo wiele różnorodnych metod: począwszy od prostej lewatywy poprzez kolonoterapię – czyli dogłębne płukanie jelit, MRT – oczyszczanie tkanki łącznej, w której niejako pływają wszystkie narządy, stosowanie preparatów, ziół i leków na specjalistycznych dietach postnych skończywszy. Istnieją metody skierowane na oczyszczanie wybranego narządu lub oczyszczające całościowo. W większości detoksykacja organizmu to proces długotrwały.

Każda z tych i wielu innych metod jest skuteczna i daje dobre wyniki, o ile (jak zwykle) stosowana jest cierpliwie i konsekwentnie.

Ostatnio moją uwagę zwróciło urządzenie Body Detox Spa. Przy jego wydajnej pomocy przeprowadziłam serię zabiegów oczyszczających. Jestem mile zaskoczona prostotą i skutecznością jego użycia.

Kilka zdań tytułem wstępu

Od dawna celach leczniczych stosowano prąd stały lub zmienny o różnych częstotliwościach. Od ponad 100 lat elektrolecznictwo jest jedną z metod fizykoterapii. Już w starożytności były one znane i z dobrym skutkiem stosowane – odbywało się to z pomocą ryb. Tak, ryby gromadzące ładunek elektryczny były znane i stosowane leczniczo już w starożytności. W obecnych czasach ogólnie akceptujemy zastosowanie kontrolowanych prądów elektrycznych w leczeniu. 

Jak działa urządzenie?

Wiemy, iż nasz organizm składa się z wody, tłuszczów i białek, a poszczególne tkanki różnią się zawartością wody i rozpuszczonych w niej elektrolitów oraz mają różne przewodnictwo prądu elektrycznego. Podczas przepuszczania prądu stałego możemy mierzyć opór elektryczny różnych składowych naszego organizmu, np. skóry, mięśni, płynów ustrojowych, co dalej pozwala nam określać „drogi”, którymi popłynie prąd. Są to miejsca o bardzo małym oporze, czyli różnego rodzaju „naczynia” naszego ciała – limfatyczne, krwionośne, kanaliki przewodów potowych itd. Kiedy przez nasz organizm przepływa prąd, następuje przesunięcie jonów, czyli polaryzacja tkanek i związane z nią zjawiska elektrochemiczne, elektrokinetyczne i cieplne. Obserwujemy też zjawisko zmiany pobudliwości mięśni oraz tkanki nerwowej – efekty zależą od polaryzacji biegunów. Przyłożenie bieguna dodatniego działa przeciwbólowo, ujemnego - pobudza tkankę nerwową.

Jeśli włożymy elektrody do wodnego roztworu soli kuchennej, to pod wpływem prądu zaobserwować możemy proces elektrolizy: jony sodu gromadzą się przy katodzie, jony chloru przy anodzie. Wskutek wtórnych reakcji przy elektrodach powstają jony H+ i OH-, a jako końcowe produkty wydzielają się gazy, wodór i tlen. Przykładając odpowiednią elektrodę do tkanki, można wykorzystać powstający wokół niej kwas lub zasadę do niszczenia zmian chorobowych poprzez koagulację białek. Zjawiska te wykorzystuje się np. w zabiegach galwanizacji.

W roztworze wodnym, który przewodzi prąd możemy zanurzyć całe ciało lub tylko ręce i nogi – jest to "kąpiel elektryczno-wodna". Najczęściej kąpiele takie stosujemy używając roztworu soli kuchennej o temperaturze ciała, a więc 35-38 C, a elektroda jest umieszczona w plastikowej wanience. Źródłem prądu jest odpowiednia aparatura umożliwiająca przyłożenie dodatniego lub ujemnego bieguna do elektrody w wanience, a obwód zamyka ciało poddającego się zabiegowi. Działanie takiego urządzenia zależy od kierunku prądu i jego parametrów, są one dobierane przez producenta.

Jak działa urządzenie Body Detox?

Aparat wytwarza zmodulowany prąd, który przepływa przez umieszczony w pojemniku ze słoną wodą jonizator. Dzięki zjawisku jonizacji woda energetyzuje się. Zanurzamy w niej stopy na około 30 minut. W trakcie zabiegu woda zmienia barwę od lekko żółtej do brązowej, a nawet czarnej. Można zauważyć w niej plamy tłuszczu, wyczuć zapach nikotyny. To wyraźny znak, że organizm poprzez skórę pozbywa się niepotrzebnych substancji.

A dokładniej, urządzenie Body Detox Spa dzięki specjalnemu programowi wytwarza odpowiednio zmodulowany prąd o zmiennej biegunowości, który powoduje jonizację wody, co w konsekwencji daje delikatny ruch dodatnich i ujemnych ładunków w naszym organizmie, ich porządkowanie, ponowne ustawianie w prawidłowych sekwencjach, przywracanie równowagi między ilością ładunków ujemnych i dodatnich - energetyzując organizm ujemnie, przywraca zaburzoną równowagę.

Urządzenie to jest jakby miniaturą dużej wanny, w której kąpieli poddawane są tylko stopy. Kiedy zanurzamy stopy w wanience z wodą, staje się ona głównym przewodnikiem i dzięki niej nasze płyny ustrojowe są poddane (poprzez pory w skórze stóp) działaniu prądu wytwarzanemu przez aparat.

Płyny ustrojowe przenoszą ten potencjał elektryczny (jony) do komórek i powodują powstanie właściwego potencjału (do poziomu w granicach 85 mV). Pobudzone komórki bardzo intensywnie wydzielają złogi i toksyny w nich nagromadzone, których organizm nie jest w stanie samoistnie wydalić. Zanieczyszczenia te w większości wydostają się z organizmu z płynami fizjologicznymi.

Tu właściwa detoksykacja odbywa się przez relaksującą półgodzinną kąpiel stóp. Stopy zostają zanurzone w solnym roztworze wody i poprzez receptory oraz wielką liczbę porów, czyli mikrokanalików, przez które nasz organizm zarówno wydala toksyny, jak i uzupełnia niedobory mikroelementów (jest ich ok. 2000 na każdej stopie), jony przedostają się do organizmu doprowadzając w krótkim czasie zachwiany potencjał komórkowy do właściwego poziomu. Komórki zostają pobudzone i zaczynają prawidłowo "pracować", w wyniku czego nasz organizm nie tylko może zostać prawidłowo zasilany wszystkimi składnikami odżywczymi, ale także zaczyna intensywnie wydzielać do krwi nagromadzone toksyny oraz inne szkodliwe substancje. Wraz z krwią substancje te są przenoszone do stóp i poprzez pory wydalane do wody. Jeszcze w jakiś czas po zakończeniu serii zabiegów poprzez płyny fizjologiczne wydalane są toksyny oraz metale ciężkie.

Badania bakteriologiczne wody przed i po zabiegu z zanurzonymi w niej stopami pokazały, że przepuszczanie prądu działa bakteriobójczo. Osad na dnie wanienki to głównie flora bakteryjna stóp. Natomiast analiza chemiczna wody po zabiegu wykazała obecność fosforanów, azotanów, szczawianów i jonów amonowych, co może świadczyć o wydzielaniu się ich z organizmu w trakcie kąpieli.

Po kilku zabiegach patologiczny obraz komórek krwi ulega pozytywnemu przeobrażeniu. Znikają złogi zanieczyszczeń, powraca prawidłowy, regularny kształt krwinek - komórki odzyskują pełną zdolność do detoksykacji i regeneracji.

Body Detox stymuluje naturalną funkcję odtruwania, a jego działanie wykorzystuje tę zasadę, przywracając właściwy potencjał energetyczny komórki i całego organizmu.

W czym mogą być pomocne kąpiele stóp przy użyciu Body Detox Spa?

Z dobrym rezultatem możemy je stosować przy nadwadze, niedowadze, kłopotach krążeniowych, stanach przemęczenia i poirytowania, alergiach pokarmowych, bólach menstruacyjnych, bólach stawów i artretyzmie, nieprawidłowym funkcjonowaniu przemiany materii.

Dzięki zastosowaniu urządzenia zyskać możemy duży zastrzyk energii, poprawić pracę nerek i watroby.

Przepływ prądu przez roztwór powoduje zjawisko jonizacji, korzystne dla organizmu ludzkiego - następuje jego doenergetyzowanie. Zjonizowana woda poprawia samopoczucie, przywracając równowagę pH w płynach organizmu, uaktywnia naturalne funkcje wydalania, które konieczne są do życia i dobrego samopoczucia.

W czasie zabiegów zbadano, że organizm osoby poddawanej temu zabiegowi pobiera z wody żelazo, a wydala amoniak, azotany, azotyny oraz fosforany.

Skąd ten kolor wody?

Po włączeniu aparatu następuje wydzielenie gazów znajdujących się w wodzie, co często powoduje zmianę koloru wody - jest to wynik wytrącania z niej różnych substancji. Po włożeniu stóp do wody jej kolor zmienia się jeszcze bardziej, gdyż zostają pobudzone mechanizmy wydalania. Woda zmienia kolor, często pieni się lub mętnieje, czasem nabiera intensywnego zapachu, np. zapachu nikotyny albo używanych lekarstw.

Kilka ważnych wskazówek

Przed rozpoczęciem zabiegów powinno się dziennie pić 2 do 3 litrów wody. Organizm właściwie nawodniony ma większą szansę pełnego wykorzystania potencjału wynikającego z zabiegu Body Detox.

Wykonywanie zabiegów Body Detox jest bardzo proste i wymaga zaledwie około 30 minut co dwa dni. Na ogół stosuje się serie po 5-7 zabiegów. Nie ma przeciwwskazań do powtarzania takich serii. Zabiegi uznawane są za relaksujące.

Przeciwwskazania: przeszczepy organów, epilepsja, ciąża i rozrusznik serca, otwarte rany i skaleczenia na stopach, dzieci poniżej 10 roku życia.

Zachęcam do skorzystania z oczyszczania za pomocą tego urządzenia.
zgłoś błąd · do góry